Osiedlegranica.pl
Wielkie zagrożenie dla Granicy . Czy powstanie "Paszkowianka"? Czy w okolicy zamieszka dodatkowe 10 tys. mieszkańców?     [2019-03-13]

 

W ostatnim czasie na mieszkańców Granicy, Nowej Wsi, Kań i innych miejscowości spadł informacyjny grad zagrożeń związanych z rujnacją naszej okolicy pod kątem walorów przyrodniczo - krajobrazowych.  

 

Chodzi o budowę Paszkowianki na południowej granicy naszej miejscowości - Granicy.

 

W dniu 8 marca 2019 roku Wójt Gminy Michałowice zadeklarowała swoje wsparcie przy inwestycji budowy „Paszkowianki” w imieniu mieszkańców (skan powyżej) . Niestety Pani Wójt nie wymieniła konkretnie w imieniu których mieszkańców, czy choćby z których miejscowości .

 

W tym samym dniu rozpoczęła się dyskusja na forach społecznościowych, rozmowach sąsiedzkich itp. gdzie wielu mieszkańców okolicy wyraża się bardzo krytycznie o tej inwestycji oraz samej deklaracji.

 

W dniu 11 marca  na stronie internetowej Urzędu Gminy pojawiła się informację, że działania w sprawie Paszkowianki powinny być podejmowane z udziałem mieszkańców i tu także zastanawiające jest z udziałem których. Mamy nadzieję że głównie mieszkańców Granicy która skutki jej inwestycji najbardziej odczuje bo zamiast na spacer do lasu będzie miała drogę, podobnie jak dzieci które grając w piłkę na boisku szkolnym będą mogły patrzeć na jadące TIRy.

 

Generalnie bardzo zastanawiająca jest kolejność: Dlaczego najpierw delkaracja, a później informacja o udziale mieszkańców (konsultacje)?  

 

Wielkim zwolennikiem tej inwestycji jest Radny z Sokołowa, który kandydował z komitetu Pani Wójt. Potwierdzeniem tego faktu może być wpis na portalu społęcznościowym-   „Wrzeszcie sprawa paszkowiannki została ruszona i mam nadzieję na dalsze dobre wiadomości w tej sprawie by mieszkańcy strony południowej naszej gminy nie musieli stać codziennie w korkach na wspomnianych wcześniej ulicach i ul Sokołowskiej”.

   

W dniu wczorajszym pojawiły się kolejne informacji, iż przy planowanej Paszkowiance w okolicach utraty może pojawić się 10 tys mieszkańców.

Poniżej link do obszernego materiału.

 

http://tustolica.pl/mieszkanie-plus-w-wolicy-10-tysiecy-nowych-mieszkancow_79068

 

 

 


© 2023 OsiedleGranica.pl
Aktualności | Historia | Zaproszenia | Nasi przyjaciele | Galeria | Ważne kontakty | Kontakt || Asystent.pro